Skup monet i banknotów

SKUP MONET i BANKNOTÓW KATOWICE, ŚLĄSK, POLSKA

Sklep internetowy Alegan.pl

ul. Bażantów 1

40-668 Katowice

tel. 691-739-397

 

Prowadzimy skup monet i banknotów.

 

Od początku działalności sklepu numizmatycznego prowadzimy wycenę oraz skup monet i banknotów. Wycena monet i banknotów jest darmowa. Wyceniamy monety i banknoty zarówno pojedyncze jak i całe kolekcje.

O sklepie numizmatycznym www.alegan.pl:

Sklep numizmatyczny (internetowy sklep numizmatyczny) prowadzimy od 2006 roku. od kilkunastu lat prowadzimy bezpłatną wycenę oraz skup monet i banknotów. Kupno monet, banknotów oraz sprzedaż monet i banknotów jest nasza pasją więc oferujemy atrakcyjne ceny skupu monet i banknotów oraz płatność gotówką za monety i banknoty.

Na życzenie dokonamy przelewu na wskazane konto za zakupione monety i banknoty. Przy kupnie monet i banknotów płacimy podatek PCC jako kupujący. Dlatego wszelkie transakcje u nas są w pełni legalne i nie ma obaw, że sprzedając monety lub banknoty osoba będzie ścigana przez Urzad Skarbowy!!

Nie wiesz gdzie sprzedać monety lub gdzie sprzedać banknoty? Nie wiesz ile warta jest Twoja kolekcja monet? U nas znajdziesz odpowiedź na te pytania.

 

Kupujemy:

monety kolekcjonerskie, monety srebrne, monety okolicznościowe, monety obiegowe, monety złote,

banknoty obiegowe, banknoty kolekcjonerskie.

Skupujemy całe kolekcje jak i pojedyncze monety. Monety polskie i monety zagraniczne. Monety antyczne, monety średniowieczne.

Jakich monet prowadzimy skup?

A. Monety okolicznościowe 2 zł GN z lat 1995-2014 (tzw. Nordic Gold).

Monety te emitowane były w latach 1995-2014 przez Narodowy Bank Polski. Najwyższą cenę za swoje monety dostaniesz za monety z lat 1995-1997. 2 zł Zygmunt August jest najdroższą monetą. Cena skupu monety Zygmunt August może sięgać nawet 900 zł.!!

Za monety okolicznościowe 2 zł natomiast z lat 2003-2014 cena skupu wynosi od 2,1 do 3 zł. Woreczki mennicze z monetami okolicznościowymi 2 zł często są więcej warte niż cena skupu pojedynczej monety x 50 szt. Masz woreczki mennicze - nie otwieraj a dostaniesz więcej za monety w woreczku.

 

Przykładowe monety okolicznościowe 2 zł jakie skupujemy znajdują się na zdjęciu.

 

B. Monety kolekcjonerskie 10 złotowe emitowane od 1995 roku

Cena skupu monet 10 złotowych zależy od typu monety. Najdroższe z nich to Zygmunt August - półpostać i Stefan Batory - półpostać. Ich ceny przekraczają 1500 zł. 

Pamiętaj aby monet srebrnych nie czyścić i nie dotykać. W skupie monety uszkodzone znacznie mniej są warte i wartość ich może być niewiele większa niż cena srebra w nich zawartego

C. Monety kolekcjonerskie 20 złotowe emitowane od 1995 roku

 

D. Monety kolekcjonerskie 50 złotowe emitowane w tym Skarby Stanisława Augusta Poniatowskiego

E. Monety PRL, monety obiegowe i monety srebrne

F. Monety złote polskie i złote monety zagraniczne

G. Banknoty obiegowe polskie

H. Banknoty stare polskie i zagraniczne

I. Banknoty kolekcjonerskie

 

 

Pamiętaj!!

Monet nie należy czyścić, banknoty nie mogą być zginane, rolowane. Postaraj się aby banknoty nawet już zgięte trafiły do nas w usztywnionym opakowania aby nie narazić ich na dalsze uszkodzenia. Monet nie należy wyciągać z kapsuł ochronnych. Monety bite stemplem lustrzanym tracą na wartości nawet po dotknięciu ich palcem.

Cena jaką oferujemy przy skupie monet zależy od ich stanu. Różnica w zależności od stanu zachowania monety może sięgać kilku tysięcy procent.

Nie wiesz gdzie można sprzedać monety?  Nie wiesz gdzie sprzedać można banknoty?

Zadzwoń do naszego sklepu numizmatycznego!!

 

Chcesz sprzedać monety lub banknoty – zapraszamy do kontaktu

691-739-397

poczta@alegan.pl

 

W przeciwieństwie do lombardów czy innych firm nasz sklep numizmatyczny prowadzi skup monet również wykonanych z metali nieszlachetnych (nie tylko złote monety i srebrne monety). Czasem moneta miedziana może być więcej warta niż moneta srebrna.

 

 

Pamiętaj:

Sklep numizmatyczny alegan.pl działa od 2006 roku.

Jako internetowy sklep numizmatyczny prowadzimy również skup monet i banknotów.

 

Chcesz sprzedać monety? Chcesz sprzedać banknoty? Zadzwoń a umówimy się na spotkanie.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Nowości
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl